25 września o 19.00. zapraszamy na dyskusję o losach kobiet w czasach II wojny światowej. Rozmawiając na temat książek: „Królestwo za mgłą. Z autorką Pasażerki rozmawia Michał Wójcik” oraz „Przetrwałam. Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu” poszukamy odpowiedzi na pytanie czy po traumie obozów można ponownie zaufać życiu?
Gośćmi spotkania będą: Michał Wójcik, autor wywiadu z Zofią Posmysz, Maria Buko i Katarzyna Madoń-Mitzner, współautorki opracowania „Przetrwałam”. Dyskusję poprowadzi Magdalena Kicińska.
Miejsce spotkania: księgarnia Wrzenie Świata przy ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie.