Mec. Mikołaj Pietrzak o sytuacji na granicy z Białorusią: Trudno mi dobrać słowa, aby powiedzieć, co teraz czuję

Adw. Mikolaj Pietrzak – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i członek Zarządu naszego Stowarzyszenia, pełnomocnik osób znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej, skomentował wczoraj sytuację i działania Straży Granicznej:

„Sytuacja jest potworna i nie mam żadnych wątpliwości, że te osoby spotykają się okrutnym, poniżającym, niehumanitarnym traktowaniem, a w niektórych przypadkach, trzeba nazywać to po imieniu: mamy do czynienia z torturami.”

Ponadto ocenił, że „mamy do czynienia z bezprawnym zatrzymaniem przez Straż Graniczną, z pozbawieniem wolności, ale przede wszystkim z niewykonywaniem przez władze polskie, a konkretnie funkcjonariuszy Straży Granicznej, obowiązków wynikających z prawa międzynarodowego.”

O tym co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej i jak można pomóc na bieżąco informują m.in. Stowarzyszenie Interwencji Prawnej i Fundacja Ocalenie.

  • https://wyborcza.pl/7,162657,27483201,mec-mikolaj-pietrzak-o-sytuacji-na-granicy-z-bialorusia-trudno.html?fbclid=IwAR0BVYr9e90QTDoENy7VXSduod-M995mLLuHl5LIGKkRa-bme-_rgthrCEw
  • https://tvn24.pl/polska/usnarz-gorny-adwokat-mikolaj-pietrzak-o-sytuacji-na-granicy-z-bialorusia-i-rozporzadzeniu-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-5201718?fbclid=IwAR1G0B9A3RAiucTYebG4NJNYvdiOlRqZMt9TnTLwhF7TTTtQKOq6nUOTLNk

Przewijanie do góry