Patronat Honorowy EC1 w Łodzi

Już jutro półfinał Europejskiej Ligi Sądowej! Półfinalisci i Półfinalistki wezmą udział w symulacjach rozpraw przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Z dumą ogłaszamy, że Europejska Liga Sądowa została objęta Patronatem Honorowym instytucji kulturalnej – Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, które jest symbolem edukacji, innowacji i fascynacji światem nauki.

Patronat Honorowy podkreśla znaczenie naszej inicjatywy. To ogromny zaszczyt być wspieranymi przez tak renomowaną instytucję, która w tak wyjątkowy sposób promuje naukę.

Dziękujemy Centrum Nauki i Techniki EC1 za wsparcie oraz za uznanie dla naszego projektu. Jesteśmy z tego dumni i zaszczyceni, że możemy wspólnie promować edukację i rozwijanie umiejętności uczniów i uczennic szkół średnich.

Już jutro wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami Europejskiej Ligi Sądowej będziemy korzystać z atrakcji EC1.

Co to jest moot court?

Półfinał Europejskiej Ligi Sądowej w EC1 w Łodzi

Wczoraj w niezwykłej przestrzeni Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi odbył się półfinał Europejskiej Ligi Sądowej! To wyjątkowy projekt edukacyjny organizowany przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy we współpracy z Fundacją Wolne sądy. Półfinał został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi oraz EC1 Łódź – Miasto Kultury. Celem projektu było zwrócenie uwagi uczestników na praktyczne znaczenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i pokazanie, że Konwencja ma bezpośredni wpływ na życie każdego z nas.

W ramach półfinału uczestnicy wcielili się w pełnomocników stron przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Sprawa rozpatrywana przez Trybunał dotyczyła zlikwidowania połączenia komunikacyjnego do szkoły średniej dla uczniów z niepełnosprawnościami. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania co to jest dyskryminacja, jakie obowiązki ma państwo wobec uczniów i dzieci, a także na czym polega ochrona prawa do nauki.

Dzięki osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu było to niezwykłe święto praw człowieka! Pasja, wiedza i energia uczestników i uczestniczek zrobiły na nas ogromne wrażenie! Bardzo Wam dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

W półfinale zmierzyło się 16 drużyn ze szkół średnich z całej Polski (z Będzina, Cieszyna, Gryfic, Katowic, Kędzierzyna Koźle, Kluczborka, Poznania i Warszawy).

To jeszcze nie koniec naszej wspólnej przygody! Już w marcu widzimy się na FINALE w Gdańsku! Nie możemy się doczekać!

Zdjęcia – Michał Borowski – Fotograf

Przewijanie do góry