Tydzień Konstytucyjny w polskich szkołach

W dniach W dniach 17 – 23 października 2016 roku odbyła się II edycja Tygodnia Konstytucyjnego, która zgromadziła 350 szkół, 380 prawników. Zgodnie z szacunkami Stowarzyszenia lekcje na temat Konstytucji otrzymało ok. 35 880 uczniów w całej Polsce.  Projekt był objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zajęcia poświęcone były ustawie zasadniczej, dyskusji, debacie wymagającej refleksji i wspólnym poszukiwaniu argumentów. Prawnicy otrzymali kazusy oparte na autentycznych wyrokach Trybunału Konstytucyjnego, które są interesujące dla młodzieży (między innymi dotyczące prawa do nauki, wolności słowa, organizacji zgromadzeń spontanicznych).

 

Przewijanie do góry