XI. Gala Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy

W sobotę (16 grudnia) w Lublinie odbyła się XI. Gala wręczenia Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Tegoroczną Laureatką Nagrody została reżyserka Agnieszka Holland za wyjątkowy artystyczny, społeczny i polityczny wkład na rzecz demokracji i praw człowieka.

W imieniu laureatki nagrodę odebrała reżyser teatralna i filmowa, a prywatnie siostra Agnieszki Holland – Magdalena Łazarkiewicz. Laudację wygłosił prof. dr hab. Zbigniew Lasocik.

Maria Ejchart – w nowej roli Wiceministry Sprawiedliwości – powiedziała wiele wzruszający słów, odczytując też list Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara skierowany do Laureatki i Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W trakcie Gali wystąpił pan sędzia Jerzy Adam Stępień wspólnie z Borys Janczarski Quartet.

Zdjęcia: Bart Staszewski i Radio Lublin.

Przewijanie do góry