W trakcie XI Gali Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy wystąpi premierowo wyjątkowy skład. Zagra pan sędzia Jerzy Stępień z kwartetem Borysa Janczarskiego
Jerzy Stępień to sędzia, radca prawny, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999), w latach 1999–2008 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2006–2008 prezes TK. W latach 2016–2017 prezes Instytutu Lecha Wałęsy.
Jerzy Stępień to także świetny saksofonista, od lat oddający się muzycznej pasji.
Wraz z Jerzym Stępniem wystąpi Borys Janczarski Quartet w składzie:
– Borys Janczarski – saksofon
– Mark Waggoner – gitara elektryczna
– Wojciech Pulcyn – kontrabas
– Patryk Dobosz – perkusja
To cztery muzyczne osobowości, cztery spojrzenia na świat i muzykę oczami nietuzinkowych przedstawicieli czterech muzycznych pokoleń i dwóch kontynentów. Pod przywództwem Borysa Janczarskiego, filtrując przez słowiańską, ale i amerykańską wrażliwość, muzycy wzięli na warsztat liryczne i refleksyjne standardy jazzowe ikonicznych twórców, takich jak: Bill Evans, Bud Powell, Miles Davis, czy Victor Young.
W piątek, 15 grudnia 2023 będzie miała premierę nowa płyta nagrana przez Borys Janczarski Quartet – TIME REMEMBERED
Jest to pierwszy album pod osobistym szyldem lidera i pierwszy wydany wyłącznie za pośrednictwem Bandcamp.
